Historia

Guzzini ENGINEERING SRL jest spółką powiązaną z Acrilux SPA jedną z firm należących do rodziny Guzzini. Jest to włoska grupa przemysłowa założona w 1912 roku przez Braci Guzzini.

Historia rozwoju oraz wieloletnie badania technologiczne sprawiły, że firma zdobyła szerokie i wyjątkowe zrozumienie w dziedzinie przetwórstwa materiałów termoplastycznych.

Acrilux został stworzony w 1966 roku. W ciągu czterdziestu lat działalności opracował na swoje wewnętrzne potrzeby produkcyjne, kilka instrumentów technologicznych, których sprzedaż na rynku firma rozpoczęła w 1994 r. przez spółkę Guzzini Engineering.

Od ponad dwudziestu lat Guzzini Engineering produkuje i sprzedaje własnej produkcji systemy gorącokanałowe oraz inne rozwiązania dedykowane dla sektora formowania metodą wtrysku tworzyw sztucznych.

Sentencja " Crescere con le idee " ( Dorastając z Idei ) jest filozofią Guzzini Engineering. Filozofia ta opiera swoje istnienie na rozwoju nowych, zaawansowanych technologii w celu zwiększenia zarówno wydajności jak i jakości produkcji.

Wprowadzając w życie tę filozofię Guzzini Engineering, zapewnia swoim klientom pionierską pozycję w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.